تبلیغات
:..نوشته های جالب و تفریحات اینترنتی..: - زندگی نامه آلبرت اینشتین
 
:..نوشته های جالب و تفریحات اینترنتی..:
:..پارسی را پاس بداریم ..: بنی آدم اعضای پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند
storysh درباره وبلاگ


با درود فراوان.
شما گرامیان در این وب می توانید 1-شعر. 2-داستان. 3-چیستان. 4-جوک. 5-ضرب المثل. 6-عکس.
7-درباره مشاهیر جهان و ایران. 8-درباره ی نکات زبان پارسی بخوانید ودیدن نمائید و در اینترنت لذّت خود را با ما همراه شوید.اگر هم دلتان خواست دیدگاه خود را به ما بگویید و اشکال هایمان را به ما یادآوری کنید تا ما آنرا برای شما درست کنیم ...
باسپاس از یاری و کمک شما گرامیان هم وطن
بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند

مدیر وبلاگ : شایان فروتن
نظرسنجی
به دیدگاه شما چه نوشته ای از وبلاگ ما بهترین نوشته ی آن است؟


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


دریافت كد ساعت

اطلاعات کامپیوتر شما  

زندگی نامه دانشمندان جهان

1- آلبرت اینشتین :

      آلبرت اینشتین ، فیزیکدان و ریاضی دان که تولد او به سال 1879 میلادی در شهر اولم آلمان ، اتفاق افتاد ، تحصیلات خود را در مونیخ که خانواده یهودی او ساکن آن بودند و همچنین در سوئیس به پاین رسانید. همانند بسیاری از مشاهیر ، در دوران مدرسه تظاهر خاصی از نبوغ و بالاتر بودن سطح علمی در وی دیده نشد. او پس از تلاش فراوان در 1901 در اداره ثبت اخطراعات شهر برن مشغول به کار شد. پیشرفتی که در وی به وضوح قابل مشاهده بود و شهرت روز افزون وی ، باعث شد که در سال 1913 در انستیتوی فیزیکی کایزر ویلهم در برلن شغلی به او داده شود و این نخستین بار بود که حقوق کافی به او پرداخت می شد و از آن پس او توانست اوقات خود را به تحقیق و پژوهش های علمی اختصاص دهد.

         اینشتین بدون نیاز به آزمایشگاه و فقط با ابزار کاغذ و مداد در همین مکان تحقیقات علمی خود را انجام داد. پنج مقاله ای که در 1905 منتشر کرد از شاخص ترین مقالات علمی است که تاکنون انتشار یافته است. در همین سال تئوری خود را درباره نسبیت بیان کرد که سبب شهرت روزافزون گشت. وی نظریات این نابغه و دانشمند بزرگ چنان دشوارو سخت است که بیشتر مردم چیزی از آن درک نمی کنند. اینشتین جاذبه عمومی نیوتن را مورد حمله قرار داد و در تئوری خود زمان و فضای مطلق را نابود کرد و در سال 1921 جایزه نوبل در فیزیک به وی اعطا گردید. اینشتین در سال 1933 که اموال او از طرف آلمان نازی مصادره شد بود ، به آمریکا سفر کرد و در سال 1940 به تبعیت دولت آمریکا در آمد. این فیزیکدان برجسته و بزرگ ، بانی شروع تحقیقات بمب اتمی است و او در سال 1939 نامه ای به رئیس جمهور آمریکا نوشت و او را از پیشرفت های آلمان در شکافتن هسته اتم مطلع کرد و او را تشویق کرد تا تحقیقات و پژوهش های جدی را در زمینه هسته اتم مقرر فرماید. وی سرانجام در 18 آوریل 1955 در آمریکا در گذشت.

نوع مطلب : زندگی نامه ها، 
برچسب ها :

       نظرات
شنبه 7 فروردین 1389
آرین فقیهی